Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

‘Seyahat etmeyin’ uyarısı 100 km rüzgarın İskoçya’ya çarpmasıyla

| Genel | 26 Mart 2018

Polis, ülkedeki merkezi ve güney bölgelere karşı kasırga kuvvetli rüzgarların gelmesiyle birlikte seyahat etmemeleri konusunda uyardı.
Yaylalar ve Adalar’daki subaylar da halkın kapılarında kalmaya devam ediyor.
Bu sabah erken saatlerde yüzlerce okul kapatıldıktan sonra uyarı geldi.
Sekiz konsey, okullarını kapattı, öğle yemeğinde ise en az altı daha fazla ev öğrencisi gönderildi.
Argyll ve Western Isles’de binlerce insanın güçleri, kablolar indirildi.
Perthshire’da 12.000’den fazla evin gücü yok.
Rüzgar ayrıca Dumfries, Orta İskoçya ve Clyde sahilindeki güç kaynaklarını da bozdu ancak kaç kişinin etkilendiğini belli etmedi.

    İskoç ve Güney Enerji (SSE), İskoçya’nın doğu kesimlerindeki evlerin, fırtına ülke genelinde hareket ettikçe, daha sonra güç kaybetmesi bekleniyordu.
Etkilenen özelliklere güç sağlamak için 500’den fazla mühendis çalışıyor.
ScottishPower, güç hatlarının ağaçlara ve diğer döküntülere çarptığını, hatta hasara yol açtığını ve hatta bazı hatların düştüğünü söyledi.
Arızaları onarmak için 600’den fazla ScottishPower mühendisi gönderilmiştir ve hizmet programı kaynakları hava hasarına odaklamak için gerekli olmayan tüm bakımları iptal etmiştir.

    İşletmeler ayrıca, kesinti yayılımı olarak çalışanlara erken göndermeyi de rapor ettiler.
İLGİLİ…
SON HAVA DURUMU
BRITAIN YÜZLER KILLER ARCTIC BLAST
Fort William’ın hemen dışında, Aonach Mor’da 130mph’lik ateşler bildirildi. Tiree’de 89 mil / saat bir düşüş kaydedildi.
Şiddetli rüzgarlar İskoçya’nın batısına ve ortadaki kemeri saat 12’ye kadar vuruyor.

    Doğuda saat 3’te acele-saat trafiğine varacakları tahmin ediliyordu.
Strathclyde, Dumfries ve Galloway, Orta İskoçya ve Lothian ve Borders’taki polisler, yolculuk yapmak için uyarıldı, yerlerde 90mph’lik heyecanlar bekleniyordu.
Sürücüler, ülke genelinde köprü ve yol kapatmalarıyla ciddi aksamalara maruz kaldı.
İskoçya’daki Polis Memurları Birliği adına konuşan Central Scotland Polis Asistanı Şefi Constable Allan Moffat şunları söyledi: “İskoçya’nın merkezi kemeri boyunca sürücülerin tavsiyesi, şiddetli havanın ülkeden batıya doğru hareket etmesi nedeniyle, seyahatten kaçınmaktır. doğuya, ülkenin batı tarafında öğlen başlıyor.

    “Hava şartlarının etkisinin, ülkenin doğu tarafını saat 14.00’den itibaren etkilemesi bekleniyor.
“Bu yolculuktan kaçınmak için verilen tavsiyeler hafifçe verilmez, ancak hava tahmincilerine göre saatte 90 mil kadar güce sahip yüksek rüzgarlar olacak en net bilgiye dayanır.”
Forth Road Bridge, tüm trafiğe kapatıldı ve 84mph’lik bir gust kaydedildikten sonra saat 6’ya kadar kapalı kalması bekleniyordu.
Erskine Köprüsü ve Tay Köprüsü de yüksek rüzgâr çarpması nedeniyle kapatıldı.
Bazı bölgelerde sel baskını da yol kapanmaları da dahil olmak üzere sorunlara neden olmuştur.

    Network Rail, 50mph hız sınırlaması uyguladığı için, geçici bir zaman çizelgesine sahip tren operatörü ScotRail servislerini eğitin.
Yönetici direktör Steve Montgomery şunları söyledi: “Hava tahminlerini sürekli gözden geçireceğiz ve buna göre cevap vereceğiz. Amacımız mümkün olduğunca sağlam bir hizmet sağlamaktır.
“Tahminler, yüksek rüzgarların zirvesinin öğleden sonra ve akşamın başında olacağıdır. Bu gerçekleşirse, yolculuklar için daha fazla zamana izin vermek, web sitemizi kontrol etmek ve mümkün olan yerlerde çalışma saatlerini önlemek için işe yaramaması mantıklı bir adım olacaktır. ”
Glasgow’da – İskoçya’nın en büyük yerel otoritesi – okul yok bugün açıldı.

    Doğu Ayrshire, Doğu Renfrewshire, Inverclyde, Kuzey Lanarkshire, South Ayrshire, Güney Lanarkshire ve West Dunbartonshire okulları da kapattılar.
İskoç Hükümeti’nin esneklik komitesi durumu izlemek için görüştü ve seyahat koşullarının “tehlikeli” olabileceği konusunda uyardı.
Birinci Bakan Yardımcısı Nicola Sturgeon şunları söyledi: “Bu toplantıların sonunda Met ofisinden, şiddetli havanın beklenenden daha erken vurulacağını öne süren tavsiye aldık.”
İskoç Çevre Koruma Ajansı (SEPA), ülke çapındaki alanlar için 11 adet sel uyarısı yayınladı.
Renfrewshire’daki A8’in bir kısmı, su basması nedeniyle Langbank dolambaçlı ve Woodhall kavşağı arasında her iki yönde kapalıydı.
Ayrshire’daki Skelmorlie ile Largs arasındaki A78, karayolunun su basması nedeniyle de kapatıldı.
Kuzey Konsolosluğu, Yaylalar ve Adalar’da düşmüş elektrik hatları, düşen ağaçlar ve uçan enkazlar hakkında raporlar olduğunu söyledi.
Tayside Polisi, yer yer taze kar yağışı ve kar fırtınası koşullarının bekleneceğini söyledi.

Bir önceki yazımız olan Sumlin'in cenazesi için Rolling Stones yıldızları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

No Tags

No views yet

  

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

    Bodrum Escort