Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

Parkinson’ın üstesinden gelmek için dans edebilir mi?

| Genel | 25 Mart 2018

Toplanan şirket, farklı derecelerde başarı ile aynı hareketi gerçekleştirir. O başka bir pozisyon gerçekleştirir ve ilk ile birlikte koyar. Hepimiz takım elbise takip ediyoruz. Dans etmek gibi hissettiriyor.
Aslında, kasları geren ve koordinasyonu ve dengeyi geliştiren bale hareketine dayanan bir egzersizdir. Katılımcıların Parkinson hastalığından muzdarip oldukları için özellikle önemlidir.
Parkinson, kas kontrolsüzlüğü ve dudaklarda, ellerde ve uzuvlarda neredeyse sürekli bir titreme ile karakterize nörolojik bir durumdur.
DAHA SAĞLIK …
KANSER, ‘DÖRT BASİT YAŞAM DEĞİŞİMİ’ İLE YARALANABİLİR

    KANSERİ KAZANMAK İÇİN WONDERDRUG
O ilerledikçe kötüleşir ve kısmen ilaç ve egzersiz yoluyla kontrol edilebilmesine rağmen tedavi yoktur.
En iyi ihtimalle, hastaya fiziksel bir güven kaybına yol açan hafif utanç verici bir fiziksel sakatlıktır. En kötüsü, koordine olmayan hareketin ve sosyal yabancılaşmanın yaşamıyla sonuçlanan şiddetli zayıflamadır.
Parkinson hastaları, kas koordinasyonundan çok daha fazla kayıp riskine girer. Evlerini terk etmek, bir şeyleri düşürmek ya da aldatıcı olmayan yabancılardan bakmak gibi endişeler nedeniyle evlerinden ayrılmaktan kaçınmak, birçok insanın geri dönüş ve psikolojik etki yaratabilecek sosyal temas kaybına yol açtığı anlamına gelir. Sınıftaki en az iki kişi tekerlekli sandalyelerdedir ve çoğunun bastonları vardır. Çoğu yol arkadaşı veya bakıcıları ile.

    Dance Parkinson’un, Güneybatı Londra’daki Roehampton Üniversitesi’nin dans departmanı ile birlikte İngilizce Ulusal Balesi’nin (ENB) başlattığı şeması, bir yıldan fazla bir süredir devam ediyor. Şimdi, Paul Hamlyn Vakfı’ndan yapılan son 97.000 sterlinlik bir hibe yardımı ile üç yıllık bir sınıflar ve araştırma programı başlatmışlardı ve Birleşik Krallık’taki 150.000 insanın birçoğunun acı çekeceğini umut ediyorlar. şart.
Birinci sınıfına katılan 79 yaşındaki Mary Longmead, “Bu harika” diyor. “Faydaları kesinlikle fiziksel ama aynı zamanda psikolojik.”
Mary üç ay önce teşhis edildi ve hala haberleri işlemeye çalışıyor. “75 yaşına kadar tenis oynamıştım” diyor sert bir gülümseme ile. “Zaten daha iyi hissediyorum. Atmosfer yardımcı olur. Çok neşeli, neşeli ve pozitif. ”

    Burada birçok insan gibi Parkinson’un Birleşik Krallık kuruluşu aracılığıyla sınıfa tanıtıldı. Onun koordinasyonunun bazı yönlerini kaybetmiş olsa da, onun espri anlayışını kaybetmemişti.
“Ben tamamen müziksiz ve beceriksizim. Bana şarkı söylemeye çalışmadıkları sürece bir şeyler yapmanın aklıma gelmediğini düşündüm. ”
Başka bir sınıf üyesi olan John Harris, 70 yaşında, 23 yıldır Parkinson hastalığından muzdaripti.
Geçen sene her sınıfa bindi. “Haftada bir kez düşüyorum” diyor bana. “Sorun şu ki Parkinson’lar, ayaklarınız yere çakılmış gibi hissettiriyor.”
John iki veya üç hafta sonra faydalarını hissettiğini söyledi. “Dersten hem fiziksel hem de psikolojik olarak gelir gelmez kendimi iyi hissediyorum. Yenilenmiş bir güven duygusu var. ”

    Kanıt gerekliyse John, sınıfını iki kez yürüdü ve bastonunu almayı unuttu. “Birisi ilk kez bana getirdi. İkinci kez geri döndüm ve kendim aldım. ”
Ayrıca, her ikisi de Parkinson hastası olanlar için tavsiye edilen ve faydalı sonuçlar veren bir Pilates veya yoga sınıfına giremeyeceğiniz bir ortak deneyim duygusu var. Ancak Dance For Parkinson’un planı, etkinlik alanını belirgin anlamda belirgin sonuçlarla genişletir.
Dr Houston Houston Roehampton Üniversitesi’nde projeyle ilgili araştırmalara öncülük ediyor. Gönüllüler tarafından tutulan elektronik izleme, röportajlar, film çekimleri ve günlüklerin bir araya getirilmesiyle, kendisi ve ekibi bu girişimin faydalarını ve nasıl ilerleyebileceğini daha iyi anlamaya çalışmayı umuyor.

    “Parkinson’lar sosyal olarak tecrit oluyor ve ben bu sınıfların sosyal bütünleşmeyi nasıl etkileyebileceğiyle ilgileniyorum. Egzersizlerin faydalarından ayrı olarak, hikaye anlatımı yoluyla hayal gücü içeren dansın katma değeri de vardır.
“Müziğe geçerseniz beynin diğer kısımları aydınlanabilir. Ayrıca grubun ortak deneyimi, iletişime yardımcı olur. ”
Özellikle Parkinson’un hastaları için yapılan dans egzersizleri, Amerika’da, Brooklyn’de bulunan ve Markos’un bir linke sahip olduğu Mark Morris dans şirketinde başladı.
Gönüllü araştırma yönü biraz daha tartışmalı. Bütün hastalar, kas ve nörolojik ölçümlerin elektronik olarak izlenmesi için kaydolmazlar çünkü Mary’nin dediği gibi: “Bir dansın ve Pilates sınıfının faydaları arasında nasıl bir ayrım yapacaklar? Çoğumuz her ikisini de yaparız. ”

Bir önceki yazımız olan Ken Clarke, Başbakan'ın Brüksel'den iktidara gelmemesi gerektiğini söyledi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

No Tags

No views yet

  

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

    Bodrum Escort