Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

Kısa vadeli kredilerden kaynaklanan korkular

| Genel | 26 Mart 2018

Mücadelede bulunan Britanyalıların, mali durumundan ötürü, gelecek yıl Noel’de yüksek faizli maaş kredilerine yöneleceği korkusu yaratıldı.
İflas eden ticaret organı R3, araştırdığı kişilerin% 7’sinin 3.5 milyon İngiliz yetişkine denk gelebildiğini, önümüzdeki altı ayda kısa vadeli bir kredi almaya başlayacaklarını ve bunun da yüzde yüz faiz oranlarının oluşmasına yol açabileceğini belirtti. tahsil ediliyor.
Tüketiciler, yüksek işçilik masrafları ve yükselen faturalarla karşı karşıya kalmışlar, iş kayıplarına, ücret ödemelerine ve küçük ücret artışlarına karşı.
Kişisel Borç Anlık Görüntüsü, aynı zamanda, insanların% 60’ının mevcut borç düzeyinden endişe duyduğunu, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 21’lik bir artışla ve R3’ün konuyla ilgili altı raporda kaydedilen en yüksek kaygı düzeyinin olduğunu belirtti.
Araştırmaya katılanların neredeyse yarısı (% 45) maaşı telafi etmek için mücadele ediyor, geçen sene aynı anda yedi puanlık artış gösterdi.
Bu rakam, insanların en çok mücadele ettikleri Kuzey Doğu ve Kuzey Batı’daki insanların% 54’üne yükseldi.
Anket ayrıca, ankete katılanların “zombi borçluları” olarak adlandırılanların% 16’sı hakkında endişelerini de vurguladı – ancak borçları üzerinde faiz ödeyebilen ancak borçlarını azaltmayan insanlar.
R3 başkanı Frances Coulson şunları söyledi: “Bu koşu bandında kalan şey, işleri daha da kötüleştiren dış etkenler için herhangi bir hükmü taşımaz – bu grup, uygun bütçeleme tavsiyesi veya doğru bir borç indirimi almayı düşünmelidir.”
Ankete katılan 2.005 İngiliz yetişkinin beşte biri, mali durumunun önümüzdeki altı ay içinde artacağını düşünürken, üçüncü bir düşünce daha da kötüleşecekti.
Financial website moneysupermarket.com, maaş kredileri ile ilgili soruların son bir kaç ayda “sürekli olarak büyüyor” olduğunu ve bir önceki aya göre Kasım ayında% 23’lük bir artış olduğunu belirtti.

Bir önceki yazımız olan NHS özel annelere güveniyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

No Tags

No views yet

  

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

    Bodrum Escort