Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

Ken Clarke, Başbakan’ın Brüksel’den iktidara gelmemesi gerektiğini söyledi

| Genel | 25 Mart 2018

Avrupa yanlısı İngiltere, imtiyaz kazanmaya çalışmak yerine “batı dünyasının finansal istikrarını nasıl koruyacağına” odaklanmalıdır.
Onun uyarısı, David Cameron’un İngiliz çıkarlarını korumak için güvenlik önlemleri içermemesi halinde, yeniden işlenmiş AB anlaşmasını veto etmekle tehdit ettiği için geldi.
Clarke’ın yorumları, yaklaşan kriz müzakerelerini Bay Cameron’un Brüksel’den güçlerini geri kazanması için altın bir fırsat olarak gören birçok Avrupalı ​​Avrupalı ​​milletvekili öfkesini kızdırmak zorundadır.
Başbakan, bu haftaki acil durum zirvesine, Fransa ve Almanya’nın AB üye ülkeleri arasında bekar bir tek para biriminin önüne geçmek için daha yakın bir birlik oluşturması yönündeki çabalarına katılmaya hazırlanıyor.

    John Major hükümetinin eski başbakanı olan Bay Clarke, güçleri geri kazanmaya çalışmanın, avro bölgesinde finansal istikrar yaratmaya odaklanmanın tehlikeli bir dikkat dağıtıcı olacağı konusunda uyardı.
DAHA…
AB REFERENDUM ŞİMDİ KAZANDIRIR
BRITAIN, AB’NİN KURALLARINI DEĞİŞTİRDİĞİNDE BİR OY VERMEK GEREKİR

    Kıdemli milletvekili, Başbakan’ın enerjilerini eurozone krizinin çözümünde yapıcı bir oyuncu olmaya adaması gerektiğine inanıyor. “Birliğin daha geniş yapıları” hakkındaki tartışmaları açmanın bir hata olacağını söyledi.
Financial Times ile yaptığı bir röportajda, “Bence, bence herhangi bir yetki devriyle yeniden müzakere etmeyeceğiz” dedi.
AB anlaşmasını değiştirerek mali kuralların güçlendirilmesine yönelik herhangi bir karar, İngiltere de dahil olmak üzere 27 AB üyesinden birinin onayını gerektirecektir.
1990’larda Şansölye dönemindeki Bay Clarke, Britanya’nın Muhafazakar bir hükümet altında tek bir para birimine katılabileceği ihtimalini sürdürmek için savaştı.

    Sadece referandum sonrasında gerçekleşebileceğini kabul etti.

Bir önceki yazımız olan Richard Dunne’nin uyarısı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

No Tags

No views yet

  

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

    Bodrum Escort