Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

İşçiler yuva yumurtalarını basmaya zorlandılar

| Genel | 26 Mart 2018

Daha fazla hanenin artan yakıt faturaları ve daha pahalı gıda masrafları ödemek için daha fazla hane fonu kazandığından, geçen yıla göre 55 yaşın üzerindeki ortalama tasarruf kapları geçen yıla göre yüzde 27 azaldı.
Emeklilik şirketi Aviva, 2011’in ellincilerinin sonlarında ve altmışlı yılların başında “annus horribisis” olduğunu ve emekliliğinin ufukta olduğu ve tam olarak daha fazla tasarruf yapmaları gerektiğine inandığını söyledi.
Tasarrufları ve yatırımları, geçtiğimiz yılki genel 15.262 £ ile karşılaştırıldığında 11.115 £ seviyesinde bulunuyor.
55’in üzerindeki ortalama gelir son çeyrekte artmış, ancak bir önceki yıla göre hala yüzde 4’lük bir düşüş kaydetti. Enflasyonun yüzde 5, 4 ile çalıştığı bu, yaş ayracındaki tipik bir çalışanın daha da kötü olduğu anlamına gelir. Aviva emeklilik direktörü Clive Bolton şunları söyledi: “Herkes son birkaç yıldır mali durumunun etkilendiğini gördü, ancak emekliliğe yaklaşanlar, finansal geleceğini güvence altına almak için bakmaları gereken en savunmasız durumlardır.

    “Gelir seviyeleri düşerken ve enflasyon yükseldikçe, bazılarının yaşam standartlarını korumalarını ve kendileri için rahat bir emeklilik geliri elde etmelerini zorlaştıracak, ancak insanların uzun vadede hala plan yapmaları çok önemli.”
Bununla birlikte, 55 yaşın üstündeki üçte birinden fazlası (yüzde 37) henüz emeklilikte mali planları için planlar yapmamış, çoğunluk sadece 48’de düşünmeye başlamış ve ciddi endişe duymadan önce 52 olana kadar beklemektedir.
Hazırlanamaması için verilen ana nedenler, para eksikliği, aile taahhütleri ve bunun hakkında düşünmekle meşgul olmaktır.
Emekliliğe yaklaşan tipik kişi şu anda daha küçük bir tasarruf kabına (£ 6,665) sahip ve her ay 75’den fazla olandan (28.06 £) daha az tasarruf ederken, bir yıl önce bu eğilim tersine döndü.

    Çalışma, finansal durumlarının bir sonucu olarak, bugün 55’ten fazla olanın daha uzun süre çalışmak zorunda kalacağını düşünüyor.
Ama 55 yaş üstü için iyi haberler var. Evleri ortalama İngiltere evine göre (ortalama 163 £ 11) ortalama yüzde 46 daha değerli (£ 238,284).
Bolton, emekli maaşlarının, 29.940 sterlin seviyesinde olması nedeniyle, 55 yaşın üzerinde olanların emeklilik tasarruflarında olduğu gibi, evlerinde sekiz kattan daha fazla eşitliğe sahip olduğunu ifade ediyor.
2011 yılının Ekim ayında geçici emeklilik yaşının sona ermesinin ardından – bu, insanların artık işverenleri tarafından emekliye ayrılmaya zorlanamayacakları anlamına geliyor – 55 yaşın üzerindekiların yüzde 61’i finansal, istihdam veya kişisel koşullarında değişiklikler olduğunu söylüyor. .

    Bir çeyrek yaşlandıklarında yapacakları bir iş bulabildikleri takdirde çalışmaya devam edeceklerini söylediler,% 18 ‘i mevcut işverenleri ile esnek / yarı zamanlı çalışma teklifinde bulundular ve yüzde 13’ ü devam edeceklerdi. işverenleri onlara sorsa aynı iş.
Sadece yüzde 39’u emekli olmayı planladıkları tarih konusunda sağlam.

Bir önceki yazımız olan Şimdi hükümdarımız bir Katolik olabilir, milletvekili başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

No Tags

No views yet

  

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

    Bodrum Escort