Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

İlk Gece İnceleme – Richard II, Donmar Warehouse

| Genel | 26 Mart 2018

Ancak Shakespeare’in tarihi, onun gücünü kötüye kullanan abartılı, narsistik bir yöneticinin işini tasvir ederken, bu akışkan, hızlı tempolu ve yakışıklı prodüksiyon, modern paralellikler aramıyor.
Daha doğrusu, Michael Grandage – Donmar’ın sanat yönetmeni olarak kendi on yıllık saltanatına elveda – oyunun psikolojik kökenine gider, Richard’ın trajedisi olarak ortaya çıkar ve Richard’ın inancını vurgulayarak zengin bir Ortaçağ atmosferini çağrıştırır. kutsal olarak antandı monarch.
Böylece, dinsel tütsünün keskin kokusu, oditoryuma girer girmez sizi yakalıyor, ahlaksız koro müziği söyleniyor ve Richard Kent’in etkileyici kemerli set tasarımları doğrudan Westminster Abbey’den gelebilirdi.
Bu arada Redmayne, kırılgan, eterik bir Richard gibi olağanüstü bir performans sergiliyor. Durumunda bir iz halinde oturuyormuş gibi, Richard’ın kendi kendine emmesi, kısmen ruhani reverie olarak düşünülüyor. Shakespeare’in en şiirsel ve kendi kendini dramatize eden kralı için uygun bir şekilde, Redmayne kapalı bir rol oynuyor gibi görünüyor.

    Tüm saten cüppeler, küçük ve küçük çapta duygular üzerine çalışmış, kraliyet pelerini iktidarın işinden daha çok sever – ve buna daha uygundur.
Bu etkisiz hükümdar tacından çıkarıldığı zaman, trajik şehit kahramanının rolünü kralınkinden neredeyse daha fazla kucaklar, hatta tahtını alan adam Bolingbroke’u tahtın üzerine iter. Ayet Redmayne ayetini konuştuğunuzda, doğal bir teslimat için çoğu zaman gidiyor ama yine de kendi şiirinde ve romantizminde harika bir şekilde gözüküyor ve sonuna kadar yarım gülümsemeyle doludur. Daha az kendine acıma ve daha fazla perçinleme.
Bolingbroke, Richard’ın gaspçısı Andrew Buchan (yasal drama, Garrow Yasası’ndan) mükemmel bir kontrplaktır. Sağlam, pratik ve doğrudan – onun aksanına bir çapak veren bir ipucu ile – o düz-giyinik olduğu gibi sade bir konuşma, onun yüceliği, Richard’ın yaldızlı maneviyatına zıttır. Her ikisi de sempatik portrelerdir, bu da bizim sempatilerimizin yırtıldığı anlamına gelir.

    Şaşırtıcı bir York Dükü olan Ron Cook’dan, Bolingbroke’a ve Pippa Bennett-Warner’dan “tatlı” Richard’a adanmış gibi görünen, özellikle ateşli ve dokunaklı bir Kraliçe Isabel’e dönüşen bir dönüm noktası olarak güçlü bir destek var.
Başka bir deyişle Grandage yüksekte olduğu gibi görünüyor.

Donmar Warehouse, Londra, 0844 871 7624’e kadar 4 Şub
Karar 4/5

Bir önceki yazımız olan Rachel McAdams, Sherlock Holmes galasında gümüş parıldıyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

No Tags

No views yet

  

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

    Bodrum Escort