Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

Fabio Capello, Wayne Rooney için savaşacak

| Genel | 26 Mart 2018

Wayne Rooney, tüm grup D oyunlarından çıkıp onu yönetecek olan askıya alma kararını azaltmaya yönelik temyiz başvurusunun kabul edilip edilmeyeceğini öğrenmek için İsviçre’deki yönetici Fabio Capello tarafından katılacak.
Capello’nun özel olarak Rooney’e duruşmanın sonucu ne olursa olsun İngiltere takımının bir parçası olacağını söylediği düşünülüyor, ancak genel olarak İtalyan, UEFA kararını nihai kararını vermeden önce bekleyeceğini iddia etti.
İngiltere, Rooney’nin Ekim ayında Karadağ’ın Miodrag Dzudovic’inde tekmeleme konusunda aşırı agresif olmadığını ve kazananların sadece altı maçta oynayacağı bir turnuva için üç oyun yasağının aşırı olduğunu savundu.
Muhtemelen Rooney’den, delil olarak sunduğu yazılı hesaba ek olarak, cömertlik için sözlü bir itirazda bulunması istenecektir.

    Dzudovic’in UEFA’ya karşı verdiği itirazın ve Rooney’in daha önceki iyi davranışlarının – İngiltere’nin son kırmızı kartının 2006’da olduğu iddiası da savunmanın bir parçası olacak.
Capello’nun hukuk ekibinden iki derinlemesine brifing aldığı ve duruşmada mümkün olan en güçlü hesabı verebilecek bir konumda bulunmanın büyük kararlılık gösterdiği söyleniyor.
Şirket içi avukatı James Bonington’un yanı sıra, FA aynı zamanda Charles Russell hukuk bürosunun bir üyesi, lider bir QC olan Adam Lewis’in ve spor hukukunda uzmanlaşmış bir İsviçre merkezli avukatın harici yardımını da aldılar. Muhtemelen günün sonuna kadar bir karara varılması muhtemeldir ve davanın onlara karşı çıkması halinde, FA’nın tek itiraz izni, İngiltere’nin takip etmeyeceği uzun bir süreç olan Spor Tahkim Mahkemesinde olacaktır.

    İsveç merkez savunma oyuncusu Olof Mellberg, Rooney’un grup safhalarından çıkarılması halinde milletinin Avrupa Şampiyonası’nda başarı şansını artıracağını itiraf etti.
İngiltere, D Grubu ile birlikte İsveç ile beraber Ukrayna ve Fransa’ya ev sahipliği yaptı.
Rooney’nin bugünkü temyizi kaybettiğini umduğunu sordu, Mellberg şöyle yanıtladı: “Evet. Rooney harika, harika bir oyuncu ve Manchester United ve İngiltere için çok fazla tecrübeye sahip.
“Rooney İngiltere’nin en iyi oyuncusu ve tabii ki onu özleyecekti. O genç, çok iyi bir performans gösterdi ve büyük şampiyonalarda da çok fazla tecrübeye sahipti ve bu İngiltere’ye yardımcı olurdu.

    “Fakat İngiltere, Wembley’de oynadıklarında çok fazla oyuncu eksikti ve iyi yaptılar.
“İsveç’ten seçim yapacak daha çok oyuncu var. İki ya da üç oyuncumuz eksikse, muhtemelen İngiltere’den daha fazla etkileniyoruz. ”
İNGİLTERE, FA’nın oluşumunun 150. yıldönümünü kutlamak için Haziran 2013’te Brezilya’da yüksek profilli bir arkadaşça dokundu.
Güney Amerika’da iki oyun planlanıyor ve FA temsilcileri önümüzdeki hafta ITV ile bir araya gelecekler ve hazırlanmakta olan 16 yıllık iki yıllık TV hakları anlaşmasına katılmak isteyip istemediklerini tartışacaklar.

Bir önceki yazımız olan Wayne Rooney, maç yasağı iki oyuna indirilirken oynayacak başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

No Tags

No views yet

  

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

    Bodrum Escort