Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

Doğudan tehlike işaretleri

| Genel | 26 Mart 2018

Fransa’da, El Cezire televizyon şirketi, kurulmuş Canal Plus ağının önünde, Fransız kulüplerini içeren Şampiyonlar Ligi demirbaşlarının çoğunun haklarını kazandı.
Bu, Katar merkezli istasyonun başında, yeni Paris St Germain başkanı Nasser Al-Khelaifi’nin Fransa yerel ligindeki TV haklarını satın alan spor kanallarının başında geliyor.
Bu arada İspanya’da, Barcelona cumhurbaşkanı Sandro Rosell büyük Avrupa kulüplerinin, küçük yerel ligler ve genişletilmiş Şampiyonlar Ligi de dahil olmak üzere belirli talepler karşılanmadıkça yeni bir yarışma oluşturmak için ayrılacağına dair uyarıda bulunuyor.
Premier League için sonuçlar çok büyük. Büyük kulüpler bankanın ödeme fişlerini doldurma ihtimaliyle ellerini ovuşturuyorlar.
Gerçekten de, bir kolektif olarak Ligi, El Cezire’nin, diğer İngiliz karasal ve uydu yayıncılarının düşmesinden sonra bir sonraki anlaşmada Sky’a meydan okumak ve fiyatları artırmak için yerli TV hakları müzakerelerinde bir oyuncu olarak gelmesini memnuniyetle karşılayabilir.

    Bununla birlikte, Katar’ın Rosell’in tehditleriyle iyi bir bağlantısı olabilecek Avrupa futboluna girişinde endişe duymalıyız.
Açıkçası büyük kulüpler tarafından yüzmekle suçlanan ve Katar’daki bir konferansa katılmış olduğu fikri – Avrupa’nın büyük liglerinin 16 takıma indirilmesi, böylece cazibe Şampiyonlar Ligi maçlarının hafta sonları oynanabilmesi.
Örneğin, bir Cumartesi öğleden sonra Barcelona v Manchester United’ı hayal edin, bu da futbolun yeni varlıklı Asya topraklarındaki akşamı.
Doğuda gecenin ortası olan Avrupa’da hafta içi gecelerin aksine, hangi kitleler, görüntü başına ödeme başına gelir gelirleri.

    Özellikle Premier Lig’e tatlandırıcı olarak, Rosell’in planı, İngiltere’nin yeni Avrupa’daki tesislerde sekizye kadar yeri olabileceğini de belirtti.
Doğal olarak Premier Ligi, fikre soğuk su döktü ve gerçekten de bu kadar güçlü bir kolektif sistemle, 14 oyun değişime ihtiyacı olduğu için, Rosell’in 2014 yılına yönelik teklifinin başarılı olacağı ihtimal dışı görünüyor.
Yine de merak etmede yardımcı olamazsın. Liverpool davasını al.
Bu yıl Amerikalı sahipleri, Fenway Sports Group, yeni oyunculara yaklaşık 110 milyon sterlin harcadı ve satışların yaklaşık üçte ikisini telafi etse de, neden geçen sezondan çok dörde daha yakın görünmediklerini merak edecekler.

    Bu hafta Şampiyonlar Ligi’nde dört yarışta yarışırken, Fenway, Andy Carroll’un emeği ve Luis Suarez’in birincilik için bir yarışmaya katılmaları nedeniyle utanç duyuyor. gelecek sezon daha da zor.
Bu koşullar Manchester United ve City’nin bu gece düşmesi durumunda daha da kötüye gidebilirdi, İngiltere’nin temsilinin yakında üçe indirilebileceği endişelerini artırdı.
Bu yüzden ve onlar Şampiyonlar Ligi yerlerde ekstra tarafından icat birkaç diğer kulüpler, özellikle 18 takım yerel ligler ve İngiliz kulüpleri için altı yer değiştirildi, Rosell planı için oy kullanmak cazip olabilir.

    Oylama yapısı göz önüne alınamaz mı? 20 yıl önce eski Birinci Bölüm kulüplerinin Futbol Ligi’nin sistemi tarafından engellendiklerini iddia ettiklerini, ancak sonuçta Premier Lig’in zorlandığını ve 22’den aşağıya doğru 20 kişilik bir ligin geldiğini söylediler.
Premier Ligi olan nihai serbest futbol futbol müsabakasının şimdi büyük kulüplerin ilerlemesi için yeni bir stratejinin kurbanı olması, ironik olması gerekir. Bu, Arap parası tarafından finanse edilen bir Şampiyonlar Ligi tarafından gölgelenen daha ince bir Premier Lig anlamına gelecektir.
Bir sonraki yıl veya iki yıl içindeki beceri, büyük ihtimalle Avrupa Süper Ligi’nin yanı sıra, en büyük kulüpleri barındıran güçlü bir yerel lig elde etmek için muhtemelen kaçınılmaz hareketlerin yönetiminde olacaktır.

    Aslına bakılırsa, belki de Premier Ligi son 20 yılın derslerini öğrenebilir, böylelikle maddi olarak ve Futbol Ligi kadar dramatik bir şekilde kesilmez.

Bir önceki yazımız olan Martin O’Neill’in “aşk emeği” başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

No Tags

No views yet

  

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

    Bodrum Escort