Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

Demos çalışma sözleşmesi kapsamında sahnelendi

| Genel | 26 Mart 2018

İnşaat işçileri, İngiltere’deki tesislerde, sektördeki ücret ve şartlar üzerinde devam eden sırada bir dizi gösteri düzenlediler.
Sendikalar, birtakım firmalar tarafından elektrikçiler, tesisatçılar ve diğer çalışanlar için yeni bir ulusal çalışma anlaşması yapmak üzere harekete geçmenin, işverenler tarafından reddedilen tazminatların ve “işlerin ustalığının” ödenmesine yol açacağını söylüyorlar.
Protestolar Londra, Cardiff, Glasgow, Liverpool, Manchester, Southend ve Immingham’da yapıldı ve bazı işçiler on yıllardır gayri resmi eylemin en büyük günü olduğunu söyledi.
Balfour Beatty’deki üyeleri birleştirmek grev eylemine oy verdi, ancak yeni yıl içinde beklenen sonuçla şirket tarafından yapılan bir itirazdan sonra yeniden oylanıyor.
Sendika ayrıca diğer inşaat firmalarındaki üyelerini oylamayı planlıyor.
Isıtma ve Havalandırma Müteahhitler Birliği (HVCA), ödemenin kesileceği ve yeni sözleşmeyi imzalamadıkları takdirde işçilerin görevden alınma iddialarının “toplam kurgu” olduğunu söyledi.
Örgüt, inşaat mühendisliği hizmetleri sektöründe 40 yıl önce hazırlanan beş ayrı anlaşmanın yerini almak üzere yeni bir ulusal anlaşmayı yapmak için yedi firma ile çalıştığını söyledi.
Genel Müdür Blane Judd şunları söyledi: “Kimse ödeme kesintisi yapmaz – aslında% 30’u ödeme paketlerinde bir artış görecek – ve hiç kimse işlerini kaybetmeyecek.
“Bu yeni anlaşma iş güvenliği yaratacak ve çıraklara ve kalifiye personele İngiliz endüstrisinin şu anda görmesi gereken parlak bir gelecek kazandıracak.”
Bina mühendisliği hizmetleri ulusal sözleşmesi (Besna) tanıtmak için HVCA ile çalışan şirketler Balfour Beatty Mühendislik Hizmetleri, Crown House Teknolojileri, Gratte Kardeşler, NG Bailey, Çoban Mühendislik Hizmetleri, SPIE Matthew Hall ve T Clarke.

Bir önceki yazımız olan Moody-off bakan başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

No Tags

No views yet

  

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

    Bodrum Escort