Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

Post an Ad
 

 

Yemen’in lideri istifa etmeyi reddetti

  • Listed: 12 Ağustos 2018 20:30

Escort bayan,masaj salonu,masözleri açıklaması


Yemen’in lideri istifa etmeyi reddetti

Her iki taraf da üç günlük ölümün en az 63’e yükselmesiyle iç savaşın hayaletini ortaya çıkardı. Son şiddet, başarısızlıkla sonuçlanan Arap arabuluculuğunda, üç aylık ayaklanmanın sona ermesi ve Ali Abdullah Salih’in iktidardan çekilmesinin hemen ardından geldi.
Saleh’in sözleri, aşiret müttefikleriyle bir toplantıda sözcüsü Ahmed El-Soufi’nin yaptığı açıklamada, gönüllü bir çıkış kararı verdi ve 32 yıllık otoriter yönetimden sonra çıkışını müzakere etmek için ABD destekli çabalara saldırdı.
Bildiride, “Ben gücü bırakmayacağım ve Yemen’den ayrılmayacağım” dedi. “Emirleri dışarıdan almıyorum.”
Salih ayrıca, Yemen’in El Kaide için bir sığınak haline gelmesini de tehdit etti. Yemen’deki kaosun daha fazla terörist zemine yer açabileceğine dair ABD’ye doğrudan değinerek ABD’ye doğrudan temas etti. El Kaide’nin Yemenli şubesi, 2009 yılının Noel Günü’nde Detroit’teki bir havayolu hattının bombalanması ve geçen yıl Dubai ve Britanya’da yakalanan parsellerde bulunan patlayıcılarla bağlantılı.
Bildiride, “Yemen başarısız bir devlet olmayacak. El Kaide sığınağına dönmeyecek” dedi. Salih, son zamanlarda meydana gelen şiddeti “ülkeyi iç savaşa sürüklemekten” kaçınmaya çalışacağını söyledi.
ABD Başkanı Barack Obama, bir zamanlar Yemenli bir hükümeti teröre karşı gerekli bir müttefik olarak gören bir idare değişikliğinden, iktidarı devretmek için Sayın Salih’i aradı.
BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon, BM sözcüsü Martin Nesirky’nin New York’taki BM genel merkezinde yaptığı açıklamada, çatışmanın “durumu daha da istikrarsızlaştırabileceği” endişesini dile getirerek, savaşa derhal son verilmesi çağrısında bulundu.
Çatışmalar Pazartesi günü, Bay Saleh askerlerinin Yemen’in en büyük kabilesi olan Haşid’in başı Şeyh Sadık El Ahmar’ın bileşimini fırlatmaya çalışmasından sonra patlak verdi. Yüzlerce kabile savaşçısı, başkentin hükümet güçleriyle çatıştığı kuzeydeki Hassaba semtine koştu.
Hükümet mensupları, el-Ahmar’ın evinin etrafındaki mahalleyi bombalarken, sivil kıyafetli silahlı adamlar, savaşçı ve roket güdümlü el bombalarını aşiret savaşçılarıyla değiştirdiler.

Ad Reference ID: N/A

No Tags

No views yet

  

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.