Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

Post an Ad
 

 

Mısır Gazze sınır kapısını açacak

  • Listed: 12 Ağustos 2018 17:00

Escort bayan,masaj salonu,masözleri açıklaması


Mısır Gazze sınır kapısını açacak

Mısır’ın resmi Orta Doğu Haber Ajansı (MENA), Refah sınır kapısının cumartesi günü kalıcı olarak açılacağını söyledi. Cuma günleri ve tatil günleri hariç her gün saat 9’dan akşam 9’a kadar açık olacaktır.
geçiş Gazze Filistinlilere serbestçe girip Hamas’ın topraklarına istila ve İsrail ve Mısır kapılarını kapatır, 2007 yılından bu yana ilk kez kendi topraklarında çıkmak için bir yol sağlar.
İsrail’in geçitleri, çoğu yükün üstesinden geldiğinden daha önemli. Bir yıl önce İsrail, Gazze’ye giren kargo üzerindeki kısıtlamalarını önemli ölçüde hafifletmesine karşın, İsrail’in kuzeyden geçmesiyle Gazze’nin giriş ve çıkışlarını ciddi biçimde sınırlıyor.
MENA, Refah geçişini açma kararının “Filistin bölünme statüsünü sona erdirmek ve ulusal uzlaşmaya varmak” çabalarının bir parçası olduğunu söyledi.
Açıklamada, blokajın yürürlüğe girmesinden önce yürürlükte olan kurallar açıklandı. O zaman, Avrupalı ​​gözlemcilerin geçişi işlemede bir rolü vardı ve İsrail militanları ve silahları dışarıda tutmak için insanları ve kargoyu izledi.
Mısır dışişleri bakanı Nabil Elaraby geçen ayın sonlarında Arap uydu kanalı El Cezire’ye yaptığı açıklamada, Refah geçişinin kapatılmasının sona ereceğini ve “iğrenç bir meseleyi” kapatma kararını çağıracağını söyledi.
Gazze’ler, dokuz mil Gazze-Mısır sınırının altında yüzlerce kaçakçılık tüneli işleterek ablukayı engellediler. Tüneller, insanların yanı sıra her türlü ürünü getirmek için kullanılmıştır.
İsrail, Hamas’ın ülkenin ortasındaki ana nüfus merkezlerine ulaşabilen roketler de dahil olmak üzere silah ithal etmek için tünelleri kullandığını söyledi.

Ad Reference ID: N/A

No Tags

No views yet

  

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.