Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

Post an Ad
 

 

Lagarde IMF’ye öncülük ediyor

  • Listed: 8 Ağustos 2018 08:08

Escort bayan,masaj salonu,masözleri açıklaması


Lagarde IMF’ye öncülük ediyor

Bayan Lagarde, IMF yönetim kurulu ile üç saatlik bir toplantıda ve üyeleriyle ayrı ayrı birebir görüşmelerde küresel kredi kuruluşunun geleceğine ilişkin vizyonunu belirtti.
Toplantıların ardından, “Fonun daha duyarlı, kesinlikle daha etkili ve daha meşru olması gerektiğine inanıyorum” dedi.
Kurul, 30 Haziran’a kadar Bayan Lagarde ile Meksika’nın merkez bankası Agustin Carstens arasında seçim yapmayı umuyor. Bayan Lagarde favori olarak görülüyor.
Eski IMF Genel Müdürü Dominique Strauss-Kahn, geçtiğimiz ay bir New York otel sorumlusuna cinsel tacizde bulunmakla suçlandıktan sonra istifa etti. İddiayı reddediyor.
Hem Bay Carstens hem de Sn Lagarde’den sunumlar dinledikten ve görüştükten sonra, IMF’nin yönetim kurulu 28 Haziran’da, bu süreci 30 Haziran’a kadar tamamlamayı hedefleyen yeni bir yönetici direktör seçimi yapmak üzere 28 Haziran’da bir araya gelmeyi planladığını söyledi.
Lagarde, “Açıkçası hem açık hem de şeffaf olan süreci tamamlamak için bilgeliklerine ve yargılarına bırakacağım.” Dedi.
IMF’nin en büyük hissedarı olan Amerika Birleşik Devletleri, Bayan Lagarde veya Bay Carstens’i destekleyip desteklemeyeceğini henüz açıklamamıştır.
Salı günü bir kararla ilgili olarak, ABD Hazine Bakanı Timothy Geithner her iki adayın da “çok güvenilir” olduğunu söyledi ve ABD’nin yarışın hızla çözüldüğünü görmek istediğini söyledi. Ancak, Obama yönetiminin Bayan Lagarde’yi geri göndermeye karar vermiş olduğunu söylemeyi reddetti.
Geçen hafta Bay Carstens ile bir araya gelen Bay Geithner, bu hafta Washington’da iken, Lagarde ile görüşmesi bekleniyordu.

Ad Reference ID: N/A

No Tags

No views yet

  

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.