Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

Post an Ad
 

 

ABD Taliban ile barış görüşmelerini başlattı

  • Listed: 8 Ağustos 2018 04:57

Escort bayan,masaj salonu,masözleri açıklaması


ABD Taliban ile barış görüşmelerini başlattı

İntihar saldırganlarının, ülkenin başkentinin kalbinde cesur bir saldırı başlatmasıyla dokuz kişi öldüğü için konuştu.
Bay Karzai’nin bürosuna yakın olan saldırı, ABD Başkanı Barack Obama’nın yönetiminin kuvvetlerinin büyük ölçüde geri çekilmesinin ağırlığını taşıdığı için partilerin siyasi bir çözüme ulaşmanın uzun bir yolunun olduğunu gösterdi. Beyaz Saray, ne Sayın Karzai’nin ifadesini doğrudan doğruladı ya da reddetti.
İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Afgan askerleri tarafından sık sık giyilen kamuflaj yorgunluğu giyen üç adam, başkanlık sarayının yakınında bir polis karakoluna saldırdı, bunlardan biri kapının hemen dışından içeri girip ateş etmeye başladı.
Silahlı kuvvetlerin çatlağı, güvenlik güçlerinin geri kalan iki saldırganı öldürmesinden önce yaklaşık iki saat boyunca genellikle kalabalık sokaklarda yankılanıyordu. Bakanlık ifadesine göre, isyancılar üç polis memuru, bir istihbarat ajanı ve saldırıda beş sivil öldürdü.
Taliban sözcüsü Zabiullah Mücahid, Saldırıyı Associated Press’e gönderdiği bir metin mesajından sorumlu tuttu.
şiddet Pakistan’da ABD baskınında Usame bin Ladin 2 Mayıs öldürülmesi ve Taliban’ın yıllık bahar saldırısına başından bu yana arttı rağmen Afgan başkentinde saldırılar, nispeten nadir olmuştur.
Salza, kısa bir süre sonra, Bay Karzai’nin, barış konseyi üyeleri ve ABD’nin, Afganistan’ı beş yıl boyunca yöneten ve ABD liderliğindeki işgale geçmeden önce El Kaide’ye sığınmış olan Taliban’la ön barış müzakerelerine başladığını açıkladıktan kısa bir süre sonra oldu. 2001.
Son aylarda bu tür görüşmelerle ilgili raporlar çıktı, ancak Bay Karzai’nin ifadesi ABD katılımının ilk kamu teyidi oldu. Kamusal olarak, Taliban yabancı birlikler Afganistan’ı terk edene kadar müzakerelerin olmayacağını söyledi.
Karzai, “Bu yıl boyunca, Taliban ve kendi ülkemizle barış görüşmeleri yapıldı.” Dedi. “Barış görüşmeleri şimdiden başlamış ve iyi gidiyor. Yabancı askeri, özellikle de Amerika Birleşik Devletleri, bu müzakerelere devam ediyor.”

Ad Reference ID: N/A

No Tags

No views yet

  

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.