Welcome, visitor! [ Register | LoginRSS Feed

100mph rüzgâr tahmini olarak kırmızı alarm

| Genel | 26 Mart 2018

100 mil / saat gibi yüksek rüzgârlar ülkeyi süpürecek çünkü İskoçya’nın özellikle kötü bir şekilde vurması bekleniyor.
İskoçya ve Kuzey Adaları en yüksek rüzgarlar için desteklenirken, hızlar kuzey İngiltere’de 90 km’ye kadar ulaşabilir.
Forecasters İskoçya genelinde fırtınalı koşullar ve Perşembe gecesi gök gürültüsü riski bekliyor. Ağır yağmur patlamaları İngiltere’yi vurabilirken, kuzey İngiltere’yi de ganimeti aldı.
Met Office en yüksek – kırmızı uyarı – İskoçya’da en az 75mph rüzgarlar için 3 pm ve 18:00 arasında uyarı verdi. Ayrıca, kuzey İngiltere’nin bazı kısımları için daha düşük bir “dikkat” uyarısı yayınladı.
Bir sözcü, İskoçya’daki seyahat koşullarının yarın “aşırı derecede kötü” olacağını ve sürücülerin “önemli gecikmeler” yaşayabileceğini söyledi.
Gusts’ın, Sınırlar, Strathclyde, Tayside, Fife, Lothians ve orta ve güneybatı İskoçya’daki öğleden sonra saatlerinde 90mph’a ulaşması bekleniyor. Fife Police, yolcuların Forth ve Tay yol köprülerinin trafiğe kapatılmasının beklendiğini söyledi. Kuvvet, yüksek rüzgarların düşmüş ağaçlar ve diğer döküntülerle yollarını daha da bozabileceğini söyledi.
Karayolları Ajansı, kuzey-doğu ve kuzey-batı İngiltere ve Yorkshire ve Humber’deki sürücülere, yarın seyahat etmeden önce hava durumu ve yol koşullarını kontrol etmelerini tavsiye etti.
Yüksek vasıflı taşıtların, karavanların ve motosikletlerin sürücüleri ekstra dikkat etmeleri tavsiye edilir. Yüksek rüzgarlar ve yağmur İngiltere genelinde daha soğuk hissettirecek.
Basın Birliği’nin hava bölümü MeteoGroup için bir tahminci olan Aisling Creevey şunları söyledi: “İskoçya’da, sıcaklık 9C (48.2F) civarında görünüyor ama bu rüzgarlarda ve yağmurda kesinlikle bu şekilde hissetmeyeceksiniz – Muhtemelen 0 ya da eksi sıcaklıklara iniyor.
“Doğu İskoçya’da 90 km’ye kadar rüzgarlar görebiliyorduk, muhtemelen İskoçya ve Kuzey Adaları’nda 100 km / s hıza ulaşabiliyorduk. İngiltere’nin çoğunun hemen hemen yarısında, gerçek sıcaklıklar daha yüksek olmasına rağmen yarın soğuyacak.”

Bir önceki yazımız olan Wenger 'inandırıcı' gösterisi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

No Tags

No views yet

  

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

    Bodrum Escort